اخبار دفتر

مدیرکل دفتر زیست‌بوم‌ها و سواحل دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: از نظر ما مانورهای نظامی تأثیر فراوانی در مرگ و میر فک‌ها دارد و در سال‌های گذشته نیز شاهد تلفات فک‌ها در اثر این عامل بوده‌ایم.

1401/8/25 چهارشنبه
شیرین کردن یک متر مکعب آب دریا ۲ متر مکعب پساب تولید می‌کند! .

شیرین کردن یک متر مکعب آب دریا ۲ متر مکعب پساب تولید می‌کند!

مدیرکل دفتر زیست‌بوم‌ها و سواحل دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در ازای هر یک متر مکعب آبی که بخواهیم شیرین کنیم، نیاز به برداشت ۳ متر مکعب داریم که از این مقدار یک متر مکعب استفاده شده و باقی آن تبدیل به پساب می‌شود.

1401/6/6 یکشنبه
تهیه شناسنامه زیست محیطی جزایر خلیج فارس.

تهیه شناسنامه زیست محیطی جزایر خلیج فارس

1401/5/31 دوشنبه در نشست خبری مدیران معاونت محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست عنوان شد: 1.5 میلیون هکتار از اراضی تالابی کشور پتانسیل غبارخیزی دارند/ تهیه شناسنامه زیست محیطی جزایر خلیج فارس مدیر کل دفتر زیست بوم ها و سواحل دریایی سازمان حفاظت محیط زیست تهیه شناسنامه جزایر خلیج فارس برای مدیریت زیست محیطی آنها خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، آرزو اشرفی زاده مدیرکل دفتر حفاظت و احیای تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست در نشست خبری صبح امروز که به مناسبت هفته دولت برگزار شد با بیان اینکه اتفاقاتی که در داخل تالاب ها می افتد متاثر از وضعیت حوزه های آبخیز در بالادست آنها است، اظهار کرد: عدم توجه کافی به راهبردها و سیاست های کلان در تمام سطوح حوزه آبخیز، در تالاب ها نمود پیدا می کند و نمی توان انتظار داشت سازمان حفاظت محیط زیست به تنهایی و به صورت بخشی، وضعیت تالاب ها را بهبود ببخشد. وی با تاکید بر فرابخشی بودن موضوع آب، گفت: خوشبختانه در حال حاضر نیاز آبی تالاب ها به یک ترم قانونی تبدیل شده است اما برای عملیاتی کردن آن باید این موضوع در سیاست های کلان هم دیده شود.

1401/6/5 شنبه
محیط زیست دریایی کشور بیش از پیش نیازمند توجه است.

محیط زیست دریایی کشور بیش از پیش نیازمند توجه است

مدیرکل دفتر زیست بوم های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست احیای زیست بوم ها یکی از اهداف بلند سازمان حفاظت محیط زیست است و از دیگر برنامه ها انجام ارزش گذاری های اقتصادی در برنامه های اجرایی است.

1401/6/4 جمعه
بيشتر

انتشارات

1395/5/16 شنبه
   
بيشتر

آلبوم تصاوير

بيشتر

دستورالعمل ها

1395/7/5 دوشنبه
دستورالعمل
دستورالعمل
دستورالعمل
دستورالعمل
دستورالعمل

 
بيشتر

استاندارد ها

1395/7/5 دوشنبه
استاندارد
استاندارد
استاندارد
استاندارد
استاندارد
بيشتر

اقدامات و برنامه ها

بيشتر

لینک ها

1392/10/16 دوشنبه
بيشتر